+48 576 553 880

kontakt@gruzcity.pl

pn – pt  7- 17, sob  7 – 14

GruzCity - big bag na gruz

Drugie życie zburzonej ściany. Czyli jak wykorzystać gruz do własnych celów

Ekologia jest jednym z najważniejszych tematów ostatnich lat. Dużo się mówi o plastiku i innych odpadach. Niewiele się jednak mówi odpadach budowlanych i gruzie. Temat jest również ciekawy ponieważ samego gruzu w z remontu, w Polsce wytwarza się ok 5 milionów ton rocznie. Oczywiście możemy zamówić big bag na gruz i pozbyć się go za pomocą specjalistycznych firm. Jednak nie wiele osób wie, że gruz powstały w trakcie remontu można wykorzystać do innych, niezwykle praktycznych celów.

Podwyższenie terenu za pomocą gruzu

Czasami się zdarza, że aby postawić budynek, trzeba najpierw podnieść teren np., do poziomu drogi. Dzięki temu nasz dom nie będzie stał w depresji i unikniemy okresowego  zalewania nieruchomości. To bardzo ważny element planowania budowy, zwłaszcza po za terenami miejskimi. Najlepszym rozwiązaniem jest wysypanie terenu gruzem i ziemią. Dlaczego właśnie w ten sposób? To najtańszy sposób. Często udaje się kupić gruz, od firm oferujących wywóz gruzu i odpadów budowlanych, w cenie kosztów transportu. Niekiedy firmy oddają go całkowicie za darmo. Gruz wymieszany z ziemią nie tylko pozwoli na podniesienia terenu do wymaganego poziomu, ale również stanie się stabilną podwaliną pod budowę domu.

Gruz to idealny materiał pod drogę

Jeżeli chcesz aby droga dojazdowa do twojego domu przebiegała droga zapewniająca komfort jazdy, warto aby podłoże pod nią zostało utwardzone za pomocą gruz. Droga położona na utwardzonej w ten sposób nawierzchni będzie bezpieczna. Wydłuży także jej okres trwałości. A jeżeli masz działkę lub większy teren zielony wokół swojego domu, to z większych kawałków gruzu możesz ułożyć trwałe i przepiękne ścieżki spacerowe.

To tylko kilka z wielu sposobów na wykorzystanie gruzu do własnych celów, bez angażowania firm zajmujących się jego utylizacją.  Jednak, jeżeli gruz jest nam całkowicie zbędny możemy zamówić big bag na gruz i zamówić jego odbiór przez profesjonalną firmę oferującą odbiór odpadów budowlanych.