+48 576 553 880

kontakt@gruzcity.pl

pn – pt  7- 17, sob  7 – 14

GruzCity - big bag na gruz

Jak nie płacić za śmieci sąsiadów w naszym kontenerze na gruz

Szykując się do remontu naszego mieszkania lub domu, zawsze musimy wziąć pod uwagę wywóz gruzu i odpadów budowlanych. Tych zaś powstają spore ilości, nawet przy małych remontach. Jeżeli zajmiemy się tym zbyt późno, gruz i odpady budowlane mogą spowodować opóźnienie a nawet wstrzymanie prac remontowych. Dlatego ważne jest aby wywóz gruzu przebiegał naprawdę sprawnie. Do wyboru mamy kontener na gruz lub worki big bag .

Jak remont to trzeba zamówić kontener na gruz. Ale czy to dobre rozwiązanie ?

Przy remoncie większość osób odruchowo zamawia kontener na gruz i odpady poremontowe. Nie jest to złym pomysłem, w końcu wiele osób robi to samo. Jeżeli jednak mieszkamy na osiedlu, w dużym mieście, to kontener może się okazać „strzałem kulą w płot”. Kontenery na gruz, zwłaszcza w dużych miastach, mają jedną dużą wadę. Mianowicie zaraz po ich podstawieniu zaczynają odgrywać rolę pojemnika na odpady sąsiadów, mieszkańców innych bloków, a nawet przypadkowych przechodniów. Jedni „mylą” nasz kontener na odpady z naszego remontu z ogólnodostępnym , podstawianym przez administrację. Inni natomiast po prostu próbują zaoszczędzić na utylizacji swojego gruzu, naszym kosztem.

Kontener na odpady budowlane = dodatkowe koszty

Sytuacja gdy musimy ponosić konsekwencje za nie swoje winy jest niezwykle przykra. Zwłaszcza wtedy, gdy w naszym kontenerze jest tyle śmieci uczynnych sąsiadów, że zaczyna brakować miejsca na nasze własne odpady remontowe. To natomiast wiąże się z przykrym faktem, że zostaniemy zmuszeni do poniesienia kosztu utylizacji nieswoich odpadów. Wydaje się, że dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wyjęcie cudzych odpadów i pozostawienie ich poza kontenerem, np. pod altaną śmietnikową. Niestety, takie zachowanie może się skończyć dla nas mandatem za zaśmiecanie, ponieważ służby miejskie nie będą dla nas wyrozumiałem.

Odpady przy kontenerze to również Twój problem

O ile wrzucanie swoich śmieci do cudzego kontenera, jeszcze można jakoś pojąć, to ciężko o zrozumienie ustawiania śmieci pod obok cudzego kontenera. Niejednokrotnie dzieje się tak, że koło kontenera na odpady remontowe zaczyna się tworzyć hałda odpadów wszelkiego asortymentu. Może się wydawać, że to co po za kontenerem nie jest naszym problemem. niestety nie do końca jest to prawdą. Służby porządkowe mogą nakazać nam posprzątanie całego bałaganu i to na nasz własny koszt, a do tego możemy również otrzymać mandat. Oczywiście możemy się kłócić potem, że to niesprawiedliwe, ale wątpliwe że ktoś nas wysłucha. Na pewno nie zrobią tego sąsiedzi, którzy podrzucili swoje odpady do i obok naszego kontenera.

Big Bag na gruz i odpady remontowe. Idealne rozwiązanie do dużego miasta

Big bagi to płócienne worki o dużej wytrzymałości, od lat wykorzystywane w gospodarce odpadami budowlanymi. W przeciwieństwie do kontenerów zajmują one mało miejsca i nie niszczą zieleni. Dzięki temu możemy je postawić w ustronnym miejscu, gdzie nie będą się rzucały w oczy. Ich stosunkowo nieduży rozmiar powoduje, że dorzucanie do nich swoich odpadów jest po prostu nieopłacalne. Nawet jeżeli, ktoś położy jakiś worek z odpadami domowymi koło naszego worka big bag, to jest to ilość, którą na spokojnie zaniesiemy do altany śmietnikowej.

Jak nie płacić za odpady sąsiadów?

Rozwiązanie tej sytuacji jest bardzo proste. Wystarczy zamówić kontener tylko wówczas gdy mamy do pozbycia się dużą ilość odpadów w ciągu dnia lub gdy mamy odpady gabarytowe. W innym wypadku zamówić kolka worków big bag, zastąpią one nam kontener. Aby uniknąć przykrych sytuacji należy każdy zapełniony worek natychmiast zgłosić do odbioru. W ten sposób uczynni sąsiedzi, nie będą mieli czasy na dorzucenie czegoś od siebie. Dodatkowo worki big bag, w przeciwieństwie do kontenerów, są wypożyczane na czas nieokreślony. Wiec ekipa remontowa, też nie będzie się stresować, że nie ma co zrobić z odpadami.