+48 576 553 880

kontakt@gruzcity.pl

pn – pt  7- 17, sob  7 – 14

GruzCity - big bag na gruz

Kontener na gruz i kontener na śmieci. Zobacz czym się różnią i wybierz właściwy dla siebie.

Wywóz gruzu lub śmieci w większej ilości, prawie zawsze wiąże się z zamówieniem kontenera na wywóz danych odpadów. Trzeba pamiętać, że kontener na gruz i kontener na śmieci, nie koniecznie są takie same.

Spis Treści:

Wybierz specjalistę w swojej branży

Zarówno odpady budowlane jak i zwykłe śmieci należy pozbyć się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.  Oznacza to, że alb  bo wywozimy odpady do wyznaczonego miejsca lub jesteśmy zobowiązani do wezwania wyspecjalizowanej firmy. Najczęściej już przy pierwszym kontakcie z firmą oferującą wywóz odpadów, musimy mieć  na uwadze jakiego typu odpady chcemy się pozbyć i przekazać tę informację firmie odbierającej od nas odpady. Tak szeroką ofertę mają jedynie największe firmy. Jednocześnie posiadają one dość wygórowane ceny na swoje usługi. Jest tak ponieważ utrzymanie infrastruktury, pozwalającej na segregację i utylizację taj szerokiej gamy odpadów, wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Wywóz gruzu Warszawa. Kontener na gruz i odpady budowlane. Zobacz jak się pozbyć gruzu

Kontener na gruz. Specjalista od ciężarów.

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że nie ma różnicy pomiędzy kontenerami na gruz i kontenerami na śmieci. Nic bardziej mylnego. Różnica pomiędzy nimi wynika przede wszystkim z rodzaju odpadów, a dokładnie z ich ciężaru. Odpady powstałe w trakcie remontu, zwłaszcza gruz, często są o wiele cięższe od zwykłych śmieci. Wiąże się to z tym, że kontener na gruz musi charakteryzować się większą wytrzymałością na ciężar i odpornością na ewentualne uszkodzenia. Z tego względu kontenery przeznaczone do wywozu gruzu i odpadów budowlanych są produkowane z grubszej blachy. Dodatkowo, konstrukcja kontenera na gruzu, jest dostosowana do wytrzymywania nawet kilkunastotonowych obciążeń.

Dodatkowe wyposażenie ma znaczenie

Kolejną różnicą jaką możemy zauważyć, porównując kontenery na gruz z kontenerem na śmieci, jest dodatkowe wyposażenie jakie posiada kontener na odpady poremontowe. Podstawowa różnica polega na wyposażeniu kontenera na gruz w specjalny uchwyt, pozwalający na sprawne operowanie nim za pomocą specjalistycznych pojazdów. Dodatkowo kontener na odpady budowlane posiada szereg dodatkowych uchwytów, które pozwalają na swobodne przestawienie go za pomocą dźwigów, na terenie całej budowy.

Big bag na gruz, wywóz gruzu warszawa, kontener na odpady budowlane, odpady budowlane

Kolejna różnica jest o wiele bardziej widoczna, mowa o drzwiach pozwalających wejść do kontenera na gruz. Dzięki nim jest o wiele łatwiej załadować do niego ciężki gruz lub odpady gabarytowe.

Jeśli nie kontener to co? Krótko o innych rozwiązaniach.

Do tej pory omówiliśmy kontenery na odpady wykonane z metalu. Nie można jednak zapominać o pojemnikach na odpady, wykonane z innych materiałów. Pierwsze, na które warto zwrócić uwagę są pojemniki na śmieci wykonane z tworzyw sztucznych. Wytrzymały plastik zapewnia wytrzymałość i szczelność odwodnią dla tego typu odpadów. Nie nadają się one do transportowania gruzu i odpadów budowlanych. Te mogą z łatwością uszkodzić tego typu pojemniki. Ponadto pojemniki na śmieci z tworzyw sztucznych maja zazwyczaj  małą objętość i z tego powodu są mało praktycznym rozwiązaniem, aby znalazły one zastosowanie przy wywozie odpadów budowlanych.

Rynek wywozu gruzu i odpadów budowlanych również posiada eleganckie rozwiązanie ułatwiające wywóz gruzu i odpadów budowlanych w niewielkiej ilości. Mowa oczywiście o workach big bag. To wielkie i wytrzymałe worki na gruz i inne odpady remontowe, są wykonane z niewiarygodnie wytrzymałych włókien polipropylenowych. Worek o objętości 1,8 m3 wytrzymuje ciężar nawet 2,5 tony.  Dodatkowo zajmują one bardzo mało miejsca. Nic więc dziwnego, że swoją popularnością, przeganiają kontenery. Niestety worki big bag  nie nadają się do wywozu zwykłych śmieci, głównie z powodu swojej niskiej szczelności. Biorąc pod uwagę, że smieci mają w sobie dużą ilość odpadów spożywczych, to po zabraniu worka, została by po nim plama o dosyć specyficznym aromacie. Co na pewno nie zaskarbi nam sympatii sąsiadów.