+48 576 553 880

kontakt@gruzcity.pl

pn – pt  7- 17, sob  7 – 14

GruzCity - big bag na gruz

Wywóz gruzu i odpadów budowlanych Warszawa. Zobacz co składa się na koszt usługi

W ostatnim czasie głośno jest o wciąż rosnących cenach wywozu śmieci. Dotyczy to także wywozu gruzu i odpadów budowlanych. Inaczej to wygląda w małych miejscowościach, a zupełnie inaczej w Warszawie czy też innych dużych miastach. Ten, kto ostatnio remontował mieszkanie lub szykuje się do remontu, miał okazję się przekonać, jak wyglądają ceny wywozu gruzu w Warszawie. Ceny wywozu odpadów poremontowych, na pierwszy rzut oka, mogą porażać. Aby zrozumieć, skąd się biorą tak wysokie ceny wywozu odpadów budowlanych, warto poznać ich składowe.

Transport jest jedną z najważniejszych składowych ceny wywozu odpadów budowlanych. Wraz ze wzrostem cen paliwa, wzrasta również koszt transportu. Transport gruzu i odpadów budowlanych składa się z kilku elementów. Pierwszym z nich jest dostarczanie kontenera na gruz do klienta. Następnie zapełniony gruzem pojemnik należy przetransportować od klienta do bazy firmy, gdzie odpady zostaną posortowane. Ostatnim etapem jest wywóz gruzu i innych poszczególnych odpadów budowlanych na wysypisko, firma zajmujących się recyklingiem odpadów lub w inne miejsce ostatecznego przeznaczenia.

Firmy zajmujące się wywozem gruzu i odpadów budowlanych, korzystają głównie z samochodów ciężarowych. Dostosowane do transportu ciężkich odpadów budowlanych, w tym gruzu, samochody ciężarowe zużywają spore ilości paliwa, tyczy się to także nowszych i nowocześniejszych pojazdów. Największe koszty wywozu gruzu, związane z jego transportem, ponoszą firmy w dużych, wiecznie zakorkowanych, dużych miastach. Firmy oferujące wywóz gruzu w Warszawie potwierdzają, że koszty transportu stanowią, niejednokrotnie nawet 25% finalnej ceny usługi.

Sortowanie i utylizacja gruzu i odpadów remontowych

Kolejną składową ceny wywozu odpadów poremontowych jest ich sortowanie i utylizacja. Obecnie wszystkie firmy starają się odzyskać jak najwięcej surowców wtórnych i jak najmniej odpadów wywozić na składowisko śmieci. Sortowanie odpadów budowlanych jest bardzo ważnym etapem, jeżeli chodzi o wywóz gruzu i odpadów budowlanych, ze względu na bardzo wysokie koszty składowania odpadów na wysypiskach. Obecnie koszt składowania odpadów może stanowić od 30% do nawet  50% finalnej ceny wywozu odpadów budowlanych.

Koszty pracowników zatrudnianych przy wywozie gruzu w Warszawie

Kolejnym kosztem, jaki ponoszą firmy oferujące wywóz gruzu w Warszawie i innych miejscach, jest wynagrodzenie pracowników. Każda firma tego typu zatrudnia kierowców, a oprócz nich także pracowników obsługi klienta, księgowe, specjalistów od marketingu, pracowników sortowni, mechaników. Zasadniczo jest to mała armia ludzi, dzięki którym możesz liczyć, że wywóz odpadów budowlanych z Twojej budowy, przebiegnie szybko i sprawnie. Wynagrodzenie pracowników stanowi znaczący procent finalnej ceny kontenera na gruz. Tym bardziej że z roku na rok wynagrodzenia pracowników, rosną szybciej niż ceny usług. Obok wynagrodzenia pracowników, należy doliczyć koszty zatrudnienia takie jak składki ZUS, które w naszym kraju nie należą do najniższych.

Co jest równie pewne, jak śmierć? Podatki

Ostatnim czynnikiem, mający spory wpływ na to ile kosztuje wywóz gruzu i odpadów remontowych są podatki. Podatki są nieuniknione, a w cenach towarów i usług jest ich sporo. Podstawowym podatkiem jest podatek VAT. W zależności od specyfiki prowadzonej działalności mówimy o 8% lub 23% finalnej ceny. Do tego dochodzi podatek dochodowy, który również ma wpływ na wysokość ceny wywozu gruzu. Żadna firma nie wykonuje swoich usług charytatywnie, więc do wszystkich kosztów trzeba doliczyć jeszcze marżę takiej firmy.

Ile w takim razie kosztuje wywóz gruzu ?

Powyższe składowe powodują, że ceny usług wywozu odpadów budowlanych nie należą do najtańszych. Średnia cena to ok. 200 PLN/m3. Oczywiście możemy znaleźć dużo tańsze oferty na rynku. Nienaturalnie niskie ceny są oferowane, zazwyczaj, przez firmy niedziałające w 100% legalnie. Takie oszczędności mogą się zakończyć poważnymi konsekwencjami, w postaci mandatu lub grzywny. Dlatego zalecamy szczególną ostrożność.